Przeciwnik, który wytrąca z równowagi, czyli o tym, czy BOSU i Kamagon sprawdzają się w sportach walki

Każdy instruktor czy trener pracujący z akcesoriami rzucającymi wyzwanie stabilizacji zna doskonale BOSU oraz Kamagon Ball – dwa kultowe już przybory, z których każdy na swój sposób wymusza ujarzmianie „obcej” siły. Czy jednak włączenie ich do treningu może okazać się doskonałą pomocą również dla osób trenujących sporty walki? O tym opowiadają nam Kuba Pawlak i Filip Madej, którzy są trenerami przygotowania motorycznego w łódzkim klubie Octopus i którzy bez litości testowali oba sprzęty.

Czytaj dalej...

Zajęcia z Kamagonem Mini okiem instruktorów (albo oswajanie różowej świnki)

O innowacyjności i unikalności Kamagon Ball® pisaliśmy już na naszym blogu wielokrotnie. Inaczej jednak zalety tego sprzętu przedstawiają się z perspektywy jego twórców, inaczej ze strony managera klubu, a jeszcze inaczej wyglądają „od kuchni” - czyli dla samego trenera, który ma bezpośredni wgląd w odczucia i postępy swoich podopiecznych, a także możliwość osobistego porównania go z przyborami, których używał wcześniej. To głos instruktora jest głosem praktyka, i właśnie dlatego warto, by poznali go i inni koledzy po fachu. Na pytania o odbiór zajęć z Kamagonem Mini odpowiadają nam instruktorzy z czterech różnych miast Polski: Agnieszka Mroczek z Krakowa, Maciej Mróz z Kędzierzyna-Koźla, Marta Jankowska z Katowic oraz Marta Jakubiec z Łodzi.

Czytaj dalej...

RIP TRAINER - wyzwanie rzucone stabilności

Myślisz, że lata treningów wykształciły u Ciebie stabilność, której mógłby Ci pozazdrościć dachowiec balansujący z gracją na płocie...? Jesteś pewien, że nie zachwiejesz się, wykonując gwałtowną rotację, i że - dosłownie – nie można wytrącić Cię z równowagi? Może tak być rzeczywiście, ale zanim z całą pewnością odpowiesz, proponujemy Ci eksperyment: najpierw chwyć za RIP TRAINER'a.

Czytaj dalej...

TRENING MMA Z TRX® – dlaczego jest tak skuteczny?

Niewiele dyscyplin sportowych rzuca wyzwanie ciału w takim stopniu, jak MMA. Podczas walki zawodnik musi być w stanie wygenerować moc i siłę eksplozywną w każdym kierunku. Runda po rundzie, powinien w tym samym czasie stawiać opór i kontrolować przeciwnika, jednocześnie wytrzymując powtarzające się ataki. Podobnie jak trening MMA, trening z TRX® obejmuje całe ciało jako zintegrowany system; mobilizuje je w każdej płaszczyźnie ruchu. A to nie jedyny powód, dla którego ten sprzęt jest idealny dla wszystkich kochających MMA.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS