Czarodziej stepu - wywiad z Sebastianem Piątkiem

W chwili, gdy zajęcia stepu dla początkujących w Polsce odnotowują po raz pierwszy nieznaczny spadek zainteresowania, nasz rodak za zachodnią granicą niezmiennie robi furorę, a jego platforma fitnessschool.tv cieszy się żywym zainteresowaniem wśród trenerów w całej Europie. Czarodziej stepu, międzynarodowy prezenter Sebastian Piątek, opowiada nam zarówno o tych dobrych, jak i niekorzystnych zmianach zachodzących w tej gałęzi fitness. Jego obserwacje to jednak nie tylko cenne wskazówki dla miłośników stepu, ale także dla wszystkich zainteresowanych ewolucją branży i mentalności współczesnego trenera.

Czytaj dalej...

Patrzyli na mnie, jak na szaleńca - wywiad z Jakubem Podgórskim

Jeśli trenera oddanego swojej pracy całym sercem można poznać po tym, że opowiada o swojej pasji i kolejnych pomysłach bez końca, to takiego dziś przed Wami stawiamy. Jakub Podgórski to człowiek – instytucja w branży fitness, najbardziej znany chyba ze swojej kreatywności i głodu tworzenia nowej jakości w treningu. Z naszego wywiadu-rzeki z tym inspirującym innowatorem dowiecie się m.in. dlaczego niektórzy stukali się w głowę obserwując jego treningi i jak to jest być jedynym facetem na całym szkoleniu. Przede wszystkim jednak nasz rozmówca odsłoni przed Wami wszystkie tajniki treningu GT i opowie o nadchodzącej wielkimi krokami, fascynującej współpracy z marką tiguar. 

Czytaj dalej...

Komando - foka i piłka z uszami, czyli wywiad z Celiną Kontek

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, instruktor sportu, trener personalny, Master Instruktor ICG. Wieloletni romans z teatrem zamieniła z na poznańskie kluby fitness jako instruktor i manager. W międzyczasie prowadzi treningi z pacjentami gabinetu rehabilitacji Reha Clinic, treningi grupowe oraz personalne. Specjalizuje się w funkcjonalnym treningu medycznym, Pilates, power pump, nordic walking, face fitness i w zdrowym kręgosłupie. Aby do tego zdobyć jeszcze w pocie czoła tytuł Master Trenera Kamagon Ball®, Celina Kontek musiała naprawdę zafascynować się tym przyborem. „Ale to przecież tylko piłka z uszami” - powie ktoś. Na pewno...? To przeczytajcie (w przeddzień pierwszych w Polsce szkoleń Kamagon Ball®) o tym, co ta piłka Wam zrobi!

Czytaj dalej...

Rozmowa z Martą Tymoszewicz - Bednarz

Marta Tymoszewicz - Bednarz to znany w środowisku fitness szkoleniowiec i trener. Przy okazji jej najnowszej sesji zdjęciowej z udziałem naszego rollera hexagon oraz Kamagon Mini, podpytujemy Martę o jej debiut w roli lifestyle designer'a, o jej nowe inicjatywy oraz o wszystkie ważne wydarzenia, jakie miały miejsce w jej intensywnym życiu w mijającym roku. A działo się wiele, bo Marta to kobieta, która całe swoje barwne życie bierze we własne ręce.

Czytaj dalej...

Ewolucja kontra mroczne zjawiska, czyli z Sebastianem Goszczem o kondycji polskiej branży fitness w 2015

Sebastiana Goszcza nie trzeba przedstawiać chyba nikomu w branży. To teoretyk i praktyk w jednym: poza gruntownym wykształceniem posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w środowisku, pracuje jako dyrektor zarządzający w klubach Rytm i Atmosfera Fitness & Wellness, a przy tym nieustannie szkoli i edukuje innych. Szerokie uśmiechy na zdjęciach z wielu spotkań, które dokumentuje, dowodzą, jak kocha to, co robi. Jeśli więc jest ktoś, z kim u schyłku mijającego roku najlepiej porozmawiać o kondycji polskiej branży fitness, prognozach na nadchodzący rok oraz o jeszcze nieodkrytych niszach na rynku, to tylko z nim.

Czytaj dalej...

Całe życie pod górę, czy... na szczyt? - rozmowa z Darkiem Beszczyńskim

Podczas tegorocznego maratonu Evolution Ride jeden z uczestników wyróżniał się szczególnie biało-czerwoną koszulką Mistrza Polski. I rzeczywiście nim jest: Darek Beszczyński to wielokrotny mistrz w kolarstwie szosowym niepełnosprawnych. Na swoim blogu Darek pisze: z młodych lat pozostały mi tylko marzenia i wspomnienia. Trudno w to jednak uwierzyć, obserwując, jak aktywnym jest sportowcem. To, co wyczynia, może być marzeniem dla całkowicie pełnosprawnych osób. 24 lata temu, wskutek tragicznego wypadku, Darek zapadł w śpiączkę i na długo stracił mowę, a prawa strona jego ciała pozostaje wciąż sparaliżowana. Mimo to, mierzy wysoko, na sam szczyt – a ostatnio nawet w Księgę Rekordów Guinessa. Zapraszamy na rozmowę, po której wiele się zmienia i głupio już dalej wmawiać sobie, że na cokolwiek w życiu może być za późno.

Czytaj dalej...

Wywiad z Markiem Mroczkiem - zwycięzcą castingu podczas I Boot Camp TRX®

29 sierpnia 2015 roku, Sopot. Palące Słońce, wszechobecny piasek, chłód Bałtyku, zmęczenie oraz czwórka równie zdeterminowanych, świetnych zawodników walcząca o zwycięstwo w castingu będącym przepustką do wspaniałej kariery. Takie oto okoliczności fauny i flory przyszło pokonać Markowi Mroczkowi, zwycięzcy castingu podczas pierwszego Boot Campu TRX®. W tydzień po tym wydarzeniu pytamy Marka o powody, dla których zakochał się w TRX®, czy jest sens płacić za szkolenia i co w ogóle myśli o Boot Campach. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS