fbpx

Jak spalić tłuszcz na brzuchu z TRX® i… z głową?

  • Napisała 
  • Dział: Trening
  • Czytany 5942 razy

Stało się. Mimo solennych obietnic składanych samemu sobie, pochłonąłeś w Święta takie ilości jedzenia, że teraz nie możesz spojrzeć sobie w twarz lub gorączkowo starasz się zadośćuczynić swoim wielomiesięcznym słabościom, szukając ekspresowych metod na naprawienie swoich błędów przed nadejściem wiosny. Może myślisz nawet, że przedstawimy Ci poniżej takie szybkie metody przy użyciu systemu TRX®. STOP. Zanim padniesz na matę i zaczniesz serię rozpaczliwych pike’ów, poczekaj. Czas dobrze zrozumieć, dlaczego większość szybkich metod, która wydaje nam się skuteczna, zdrowa lub efektywna, tylko takimi nam się wydaje.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na zgubienie poświątecznej oponki, TRX® to bez dwóch zdań świetny punkt wyjścia. W przeciwieństwie do innych systemów treningowych dostępnych na rynku, TRX® rzuca wyzwanie ciału we wszystkich płaszczyznach ruchu, tworząc ogromny efekt metaboliczny i pomagając Ci zbudować szczupłe, ale silne ciało. Ale i do TRX® należy podejść z głową.

Na początek być może zmotywuje Cię fakt, że nie jesteś sam w swoich zmaganiach w nadmiarem ciała. Każdego miesiąca Google odnotowuje 110,000 wyszukań hasła “jak spalić tłuszcz"; ok. 51% Amerykanów deklaruje, że chce stracić na wadze. I chociaż jest to rzeczywiście wyzwaniem, możesz dużo szybciej mu sprostać pamiętając o kilku zasadach, bez których będziesz walczyć w nieskończoność.

Jak schudnąć z TRX

1) Przestań jeść żywność oznaczaną jako niskotłuszczowa lub niskokaloryczna.

Nie, nie przewidziało Ci się. Chociaż produkty oznaczone w ten sposób na pierwszy rzut oka wydają się świetnym pomysłem, ich większość ma niestety wysoce szkodliwy wpływ na metabolizm. Jak to możliwe? Kiedy tłuszcz i kalorie zaczęły być postrzegane jako wróg, branża spożywcza natychmiast zaczęła obniżać ich zawartość. Problem pojawił się w momencie, gdy okazało się, że pozbawione tłuszczu i kalorii produkty smakowały okropnie. Jak sobie z tym poradzono? Aby zrekompensować braki smakowe, produkty niskotłuszczowe i niskokaloryczne zaczęto szprycować cukrem, solą i sztucznymi słodzikami.

Skutkiem tego zaczęliśmy pochłaniać olbrzymie ilości cukru w miejsce tłuszczu, a Twoje ciało przetwarza cukier i tłuszcz na dwa zupełnie różne sposoby. Nadmiar cukru w organizmie zamienia się w ciele… właśnie w tłuszcz – dokładnie ten, który gromadzi się na brzuchu, biodrach i pośladkach, i z powodu którego jesz potrawy niskotłuszczowe. Widzisz już ten paradoks?

Jak schudnąć z TRX

Zanim więc podejmiesz jakikolwiek wysiłek na TRX®, zadbaj również koniecznie o to, by jeść jak najmniej przetworzone, pełnowartościowe posiłki bez dodatku cukru, soli i chemikaliów. Istnieją setki zastępczych (i przyspieszających metabolizm) przypraw! Twoje ciało ci się odwdzięczy, ponieważ przetwarza kalorie z takich pokarmów w zupełnie inny sposób, i nagle odkryjesz, że choć jesteś jeszcze bardziej syty, masz też dużo więcej energii, a coraz mniej centymetrów.

I jeszcze jedno – im mniej rzeczy robisz swojemu jedzeniu, zanim ze swojego źródła trafi do Twoich ust, tym lepiej. Twoje jedzenie powinno być jak najbliższe swojego naturalnego stanu, kolorowe, nieprzetworzone i żywe. Nie tylko staniesz się dużo zdrowszy, ale spotęgujesz sens swojego wysiłku na TRX®. Oto klucz do szybszych rezultatów.

Jak schudnąć z TRX

2) Przestań koncentrować się na “problematycznych obszarach”

Wybacz, ale nie ma takiej ilości brzuszków, którą należy wykonać, by spalić poświąteczny – lub jakikolwiek inny – nadmiar tłuszczu na brzuchu. W rzeczywistości, brzuszki są prawdopodobnie jednymi z najmniej efektywnych ćwiczeń, jakie możesz wykonać, by wyszczuplić talię. Jeśli masz jakieś szczególnie kłopotliwe obszary swojego ciała, powinieneś koncentrować się na szerszym obrazie siebie. Skup się na ćwiczeniach angażujących całe ciało, ponieważ to właśnie one sprawiają, że spalasz więcej kalorii, a do tego poprawiasz od razu całą swoją kondycję funkcjonalną – czyli tę, z której korzystasz na co dzień.

To właśnie takie, holistyczne podejście do treningu pozwoli Ci na jak najszybsze i jak najskuteczniejsze uzyskanie upragnionych rezultatów. Pozbawisz się „problematycznych obszarów”, bo nagle zorientujesz się, że równomiernie wyćwiczone jest całe Twoje ciało. Wyobraź sobie teraz, jakie efekty możesz uzyskać trenując z TRX®, który jest stworzony głównie do treningu holistycznego i wielopłaszczyznowego.

Zapamiętaj: używanie większej ilości mięśni = spalanie większej ilości kalorii. Trening całego ciała = najlepsze efekty w spalaniu tłuszczyku.

jak schudnąć z trx

3) Postęp ponad perfekcją.

Wszyscy to przerabialiśmy: przegapiłeś to małe okienko w ciągu dnia, kiedy mógłbyś wybrać się na siłownię, a lista na Twoje ulubione zajęcia grupowe jest już pełna, więc decydujesz się odpuścić trening. Następnego dnia twój szef ustala spotkanie, które się przedłuża, więc opuszczasz popołudniowe bieganie. Takie sytuacje się powtarzają, nagle jest już weekend i wtedy starasz się nadrobić zmarnowany tydzień maratonem treningów, całkowicie wykańczających Twoje ciało i zabijających motywację na całe dnie.

Zapamiętaj: jeden nieprzemyślany posiłek nie uczyni Cię od razu grubym, podobnie, jak nie wyszczupli Cię jeden trening. Dużą różnicę robią dopiero małe rzeczy, które zaczynają się sumować w czasie. Taką małą rzeczą jest dokonywanie każdorazowych, mądrych wyborów podczas posiłków i odchodzenie od stołu, zanim czujesz przejedzenie, albo nawet niedługie treningi, przeprowadzane jednak bardzo konsekwentnie. Nie forsowne, zniechęcające ćwiczenia, ale właśnie takie drobiazgi znacząco poprawiają siłę, mobilność i, również, spalanie tłuszczu.

Jak schudnąć z TRX

Jeśli więc masz tylko 15 minut, zrób trening, który potrwa 15 minut. Wydaje się, że to niewiele, ale jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić w tym czasie wyłącznie z własną masą ciała i w niewielkiej przestrzeni, by znów przybliżyć się do swojego celu, kiedy posiadasz system podwieszany TRX®. On pozbawia Cię wymówek. Przestaje być nią brak czasu, by pójść do klubu – bo możesz mieć go ze sobą. Przestaje być nią niewielka przestrzeń, bo TRX® przymocujesz do drzwi, auta, ogrodzenia, drążka lub drzewa. Przestaje być nią fakt, że nie wiesz, jakie ćwiczenia wykonywać, ponieważ genialne aplikacje TRX® są wszędzie tam, gdzie Twój telefon. Masz odtąd idealne możliwości, by w każdym momencie, z głową, zacząć chudnąć i skutecznie poprawiać kondycję swojego ciała wszędzie tam, gdzie jest TRX®.
A on został zaprojektowany, by móc być zawsze tam, gdzie Ty i Twoje dotychczasowe wymówki. ;-)

 

Lena

Nieustanny obserwator i eksplorator. ;-)

Najnowsze artykuły na naszym blogu