fbpx

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 993.

Potęga prostoty - czyli w czym tkwi moc powerbandów?

  • Napisane przez 
  • Dział: Trening
  • Czytany 3349 razy

Przy okazji największych targów fitness w Polsce, Fit-Expo, marka tiguar oraz trenerzy GT zaprezentowali przybór znany wszystkim od dekad, ale w wersji na miarę XXI wieku. Powerband to akcesorium absolutnie ponadczasowe, często zaniedbywane na rzecz nowszych wynalazków. To duży błąd, bo rezygnując z tego przyboru pozbawiamy się wszechstronnych możliwości zamkniętych w niewielkiej formie. Gumy power band GT by tiguar stworzone we współpracy z Jakubem Podgórskim to dowód na to, że innowatorzy branży fitness potrafią ulepszyć nawet tak doskonale znany przybór i uczynić go obiektem pożądania.

 

Mniej znaczy więcej

Największą zaletą wszystkich powerbandów, zwanych też gumami oporowymi, jest ich kompaktowość połączona z kompleksowością. Ten niewielki przybór zabierzemy ze sobą wszędzie, a ze znajomością jego zastosowania możemy w łatwy, ale bardzo efektywny sposób celować w każdą grupę mięśniową.
Co ważne, powerband nie musi być użyty wyłącznie do treningu właściwego. Może pomóc nam już na etapie rozgrzewki oraz na końcu treningu, ponieważ nadaje się znakomicie do rozciągania. Oprócz tego, w dziesiątkach ćwiczeń udowadnia swoją przydatność w treningu funkcjonalnym, siłowym oraz w rehabilitacji. Niezmiennie jest jednym z ulubionych przyborów do podciągnięć na drążkach i pomaga w progresywny sposób wzmacniać wszystkie części działa.
Mobilność i wielofunkcyjność gum zafascynowały Jakuba Podgórskiego do tego stopnia, że uczynił je fundamentem swojego treningu GT. Do ich zalet dodaje jeszcze lekką wagę, możliwość łączenia ich w różne konfiguracje i bezpieczeństwo wynikające z ich użytkowania. Tu jednak koniecznie należy pamiętać o ważnym elemencie.

DSC 6807 1

Waga bezpieczeństwa

Profesjonalne powerbandy, takie jak power band GT by tiguar czy np. Reebok Power Band, wykonane są ze specjalistycznej, wyjątkowo wytrzymałej gumy, która zachowuje swoje właściwości i rozciągliwość nawet po długim użytkowaniu i nawet wówczas, gdy masa użytkownika jest niemała. Wyprodukowanie takiej właśnie, bezpiecznej gumy to proces i materiały, które żadną miarą nie mogą zaowocować produktem w cenie 30 zł! Tutaj warto zaufać marce i cenie, ponieważ pęknięcie gumy może czasami okazać się tragiczne w skutkach, a w przypadku nieoryginalnych gum zdarza się to na porządku dziennym. Porządny powerband to wspaniała inwestycja na lata.
Ponadto, serie profesjonalnych gum charakteryzują się zawsze pomocnym kodowaniem kolorystycznym, które oznacza zakres stopnia oporu i ułatwia robienie postępów. Takie rozwiązanie oraz szeroki zakres oporu pozwalają na doskonały trening progresywny. Gumy power band GT by tiguar posiadają aż cztery stopnie oporu, dzięki czemu ćwiczący bez problemów mogą dobierać je pod kątem swoich potrzeb i stopni zaawansowania. Skoro mowa o oporze, jest jednak coś, co odróżnia power band GT by tiguar od wszystkich dostępnych gum na rynku. 

power band tiguar

Inteligentny przybór

Rozwiązanie, o którym mowa, jest dowodem na niezwykłą dbałość twórców powerbandów, jeśli chodzi o komfort użytkowników: to pionierski system oznaczania stopnia oporu gumy sygnalizujący, ile siły należy jeszcze włożyć w jej optymalne rozciągnięcie podczas ćwiczenia. Dzięki absolutnie nowatorskim oznaczeniom w formie kwadratów, ćwiczący bez problemów mogą określić, ile siły należy włożyć w wykonywane ćwiczenie. Pierwszy kwadrat określa stan spoczynkowy gumy, natomiast prostokąty po rozciągnięciu informują ćwiczącego o tym, ile siły równoważnej oznaczeniom należy jeszcze włożyć.
Tym sposobem, za sprawą genialnego w swojej prostocie rozwiązania, nieskomplikowany w swej konstrukcji przybór staje się jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny w użytkowaniu. 

Swój pierwszy egzamin power bandy GT by tiguar zdały wzorowo, będąc objawieniem tegorocznej konwencji Eu4ya. Nigdy wcześniej nie pojawił się na niej ten rodzaj treningu, tak intensywnie kładący nacisk na rozwój motoryki, ćwiczenia koordynacyjne oraz siłę. Było zupełnie niekonwencjonalnie, ale sądząc po reakcjach uczestników, trening z tak opracowanymi gumami już znalazł rzeszę nowych, gorących orędowników.

DSC 9055

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych szkoleniami GT przy użyciu gum powerband GT tiguar: http://ekspertfitness.com/szkolenia/gt/ogolne-informacje

Najnowsze artykuły na naszym blogu