fbpx

Jak przygotować się na klientów z noworocznymi postanowieniami (i zachęcić ich do zostania na dłużej)? Poznaj 5 sposobów!

  • Napisała 
  • Dział: Marketing
  • Czytany 866 razy
źródło: TRX training, archiwum ekspertfitness.com źródło: TRX training, archiwum ekspertfitness.com

Każdego stycznia, profesjonaliści związani z branżą fitness obserwują migrację świeżo zainspirowanych ludzi, którzy podróżują ze swoich kanap do klubów w nadziei na odnalezienie swoich zdrowotnych i fitnessowych celów. Jednakże, o ile trend sam w sobie jest pozytywny, właściciele siłowni i centrów fitness są doskonale świadomi, że owe wędrówki ludów zaczynają się z hukiem, a kończą niewypałem gdzieś w okolicach lutego i marca. Pytanie brzmi więc: jak przyciągnąć takie osoby na stałe i zmienić je w lojalnych klientów Twojego klubu?

Podpowiadamy pięć sposobów, które pomogą Ci przyciągnąć i utrzymać tę wahającą się klientelę na dłużej, niż do lutowego spadku zainteresowania.

1. Wykorzystaj skuteczne trendy

Ludzie uwielbiają angażować się w najgorętsze nowinki fitnessowe i najnowsze programy treningowe. Według Club Industry (najbardziej zaufane źródło dla profesjonalistów w branży fitness w USA) fitness funkcjonalny ma być wciąż jednym z czołowych trendów w 2018 r. Aby zapewnić klientom to, czego będą poszukiwać, upewnij się, że Twój klub jest wyposażony w najbardziej obecnie pożądane, funkcjonalne narzędzia treningowe. Piłki slam balls, liny treningowe i kettlebells powinny stać się obowiązkowymi akcesoriami fitness w Twoim funkcjonalnym arsenale.

  

2. Odpicuj swoją przestrzeń


Kiedy ostatni raz zafundowałeś swojemu klubowi gruntowne czyszczenie, odświeżyłeś kolor ścian lub przearanżowałeś układ sprzętu? Zadbana, dobrze zorganizowana przestrzeń z estetyką na czasie to kluczowy czynnik w procesie podejmowania decyzji przez potencjalnego klienta. Do takich zmian w klubie możesz wykorzystać typowy sezon ogórkowy i podnieść estetykę swojego klubu o kilka poziomów, które zapewnią bardziej przyjazne, atrakcyjne środowisko. Czasem warto rozważyć nawet wyłączenie z użytku rzadko używanego i zagracającego przestrzeń sprzętu na rzecz podstawowych i często używanych narzędzi treningowych o mniejszych gabarytach, bądź takich, które da się łatwo przechowywać, kiedy nie są wykorzystywane.

 

3. Podnieś wiedzę specjalistyczną (swoją i swoich instruktorów)


Sprzęt wysokiej jakości to niezwykle istotny aspekt skutecznego programu treningowego, ale okaże się mniej efektywny bez gruntownego zrozumienia, jak go używać. Inwestowanie w programy/ kursy edukacyjne, jak cała ścieżka edukacyjna TRX, zapewni Twoim instruktorom i trenerom pewność siebie w przygotowywaniu najwyższej klasy planów treningowych i umożliwi Twoim klientom szybkie zmaterializowanie ich noworocznych postanowień. A klient, który robi postępy, to klient szczęśliwy. Szczęśliwy klient zaś to klient lojalny, co skutkuje rosnącą stabilnością Twojego biznesu.

„Zrozumienie Ruchów Fundamentalnych TRX to klucz do bycia solidnie przygotowanym trenerem” - mówi Master Trener TRX, Miguel Vargas. “Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w branży, czy też jesteś jej weteranem, profesjonalne kursy dla systemu podwieszanego wzniosą Twoje umiejętności trenerskie na kolejny poziom.”

 

  

4. Dostęp do drobiazgowej oceny problemów


Screeny ruchu funkcjonalnego to nieocenione narzędzia, które pozwalają namierzyć słabe punkty oraz dysfunkcje ruchu. Wiedza otrzymana dzięki tym raportom daje trenerom i entuzjastom sportu drobiazgowy obraz najlepszego możliwego podejścia treningowego w danym przypadku.

Najnowsze urządzenie TRX MAPS (w Europie dostępne już w lutym 2018 r.) optymalizuje proces oceny ruchu i dysfunkcji poprzez cyfrową analizę wzorców ruchowych w czasie 30 sekund i dostarczenie natychmiastowego feedbacku dotyczącego planów treningowych. Informacje te są przechowywane i mogą być wykorzystywane do mierzenia postępu i stawiania wyzwań użytkownikom.

„Jestem przekonana, że wygeneruje to wysokie przychody dla trenerów personalnych”, mówi Gretchen Ritter, dyrektor fitness w Bay Club w Los Angele, w którym to urządzenie do oceny zostało niedawno zaimplementowane.

  

5. Wspieraj społeczność


Ludzie są istotami społecznymi i dążą do kontaktów z innymi. Eksperci sugerują, że jednym z powodów, dla których niektórzy „odpadają z wozu” jest nieadekwatne wsparcie społeczne. Kluby, które odnoszą największe sukcesy, znalazły sposoby na pielęgnowanie tego wsparcia i zwiększyły retencję poprzez stworzenie środowiska, które troszczy się o tworzącą się tam społeczność.

A oto trzy sposoby na to, jak tego dokonać:

1. Upewnij się, że wszyscy trenerzy, instruktorzy i coache mają kontakt z tak dużą ilością członków klubu, jak to możliwe – nawet z tymi, z którymi nie pracują. Im więcej pracowników obiektu wie, jak nazywa się dany klient, tym mniej prawdopodobne, że będzie on tylko duchem w Twoim klubie.

2. Zachęcaj do treningów, które wymagają interakcji. Ćwiczenia typu „partner drills”, zabawy i przyjacielskie współzawodnictwo pozwalają przełamać lody i dają ludziom powody do komunikowania się ze sobą. Klienci stają się dobrymi znajomymi, a Twój klub – miejscem spotkań społecznych, a nie katorgi.

3. Pomyśl o stworzeniu społeczności online – jak np. grupy na Facebooku – aby konwersacje mogły trwać poza murami Twojego klubu. Możesz zadawać pytania, wrzucać wyzwania lub oferować pomocne wskazówki, które zwiększą zaangażowanie klientów i zbudują głębsze relacje.

Jak widzisz, jest całkiem sporo rzeczy, które możesz zrobić, by noworoczne postanowienia Twoich nowych klientów okazały się trwałymi postanowieniami!

 

Artykuł stworzony w oparciu o: https://www.trxtraining.com/train/how-to-prepare-for-the-new-years-resolutionists

Najnowsze artykuły na naszym blogu