Treningi i akcesoria fitness przyjazne kobietom w ciąży

O tym, jak dramatyczne zmiany zachodzą w ciele kobiety podczas ciąży, napisano już chyba wszystko. Fora internetowe i poradniki pękają w szwach od informacji na ten temat, dlatego dziś nie pytamy, czy warto ćwiczyć w ciąży. Zamiast tego, doświadczone w treningu z ciężarnymi kobietami instruktorki – Małgorzata Wolniewicz-Feder oraz Marzena Bębenek - wyjaśnią, dlaczego warto, oraz jaki trening i które akcesoria mają najbardziej zbawienny wpływ na ciało, w którym rozwija się nowe życie.

Czytaj dalej...

Mata, koc, pasek i klocek – czyli jak wybrać porządne atrybuty jogina?

Joga – słowo, które jeszcze kilka lat temu budziło w naszym kraju wyłącznie konotacje z uduchowionymi praktykantami filozofii indyjskiej, dziś nie dziwi nikogo nawet w klubach fitness czy na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a to dzięki uznaniu jej fenomenalnego wpływu na sprawność fizyczną. Nikt już nie kwestionuje zbawiennego wpływu jogi na ciało człowieka, a praktykować można ją niezależnie od własnych przekonań czy wieku. Mimo, iż w zależności od szkoły czy rodzaju jogi istnieją pewne rozbieżności pomiędzy potrzebą stosowania akcesoriów takich, jak kostki, paski lub koce, warto wiedzieć, do czego te przybory mogą nam się przydać i co charakteryzuje te najlepsze z nich, aby móc skupić się podczas treningu tylko na tym, co naprawdę ważne.

Czytaj dalej...

Weź to na bary - dziewczyno, dźwigaj ciężary!

Tak, te słowa kierujemy właśnie do Ciebie. Kimkolwiek jesteś, jakakolwiek życiowa rola jest Twoim powołaniem i jak bardzo by nie była odległa od sportu, z pomocą poniższego artykułu chcemy bezpowrotnie wymazać z Twojej głowy wizerunek wyglądającej jak Hulk Hogan kobiety, pojawiający się na pewno na dźwięk słowa „ciężary”. Mierzymy jeszcze wyżej: chcemy Cię przekonać, że podnoszenie ciężarów powinno stać się w Twoim życiu takim samym zabiegiem higienicznym, jak mycie zębów. Po co? Powodów jest co najmniej 10 i wymienimy Ci je wszystkie.

Czytaj dalej...

Jak spalić tłuszcz na brzuchu z TRX® i… z głową?

Stało się. Mimo solennych obietnic składanych samemu sobie, pochłonąłeś w Święta takie ilości jedzenia, że teraz nie możesz spojrzeć sobie w twarz lub gorączkowo starasz się zadośćuczynić swoim wielomiesięcznym słabościom, szukając ekspresowych metod na naprawienie swoich błędów przed nadejściem wiosny. Może myślisz nawet, że przedstawimy Ci poniżej takie szybkie metody przy użyciu systemu TRX®. STOP. Zanim padniesz na matę i zaczniesz serię rozpaczliwych pike’ów, poczekaj. Czas dobrze zrozumieć, dlaczego większość szybkich metod, która wydaje nam się skuteczna, zdrowa lub efektywna, tylko takimi nam się wydaje.

Czytaj dalej...

Sztangą po pośladkach - czyli całkiem poważnie o pupie Maryni

Pośladki to temat delikatny, choć one same powinny być ze stali. Nie, nie zamierzamy Cię przekonywać, że to synonim seksapilu czy definicja Twojej dbałości o swoją kobiecość, bo to wyłącznie Twój wybór, czy chcesz coś swoim wyglądem sygnalizować. Jednak z drugiej strony nie da się ukryć, że tak, jak spracowane dłonie opowiadają historię życia swego właściciela, tak i kondycja pośladków mówi wiele o trybie życia ich posiadaczki. Powtórzymy więc jak mantrę: pośladki powinny być ze stali. A teraz wytłumaczymy Ci, dlaczego.

Czytaj dalej...