fbpx

Kamagon, Aquabag Bullet i Sloshball

  • Napisała 
  • Dział: Trening
  • Czytany 2595 razy
Kamagon, Aquabag Bullet i Sloshball Zdjęcia: Monika Wróblewska-Płocka

Nasze produkty pod lupą trenerów i fizjoterapeutów. Bez słodzenia!

Kamagon, Aquabag Bullet i Sloshball to przybory, które oddaliśmy w ręce trzech specjalistów z warszawskiego klubu Oxygen — Jarosława Cibora, Marcina Ciesielskiego oraz Dawida Kowieskiego — aby najpierw je przetestowali, a następnie wydali o nich bezwzględnie szczere opinie. Oto, co powiedzieli na temat sprzętów aqua wypożyczonych przez ekspertfitness.com.

marcin ciesielski______________________________

Produkty Kamagon, Aquabag Bullet, Aqua Sloshball to doskonałe uzupełnienie asortymentu każdej nowoczesnej siłowni. 

Nieprzewidywalny wpływ siły bezwładności wytwarzanej przez poruszającą się wewnątrz przyboru wodę to kolejny krok w podnoszeniu poziomu trudności treningu funkcjonalnego. Sprzęt daje niespotykane dotąd możliwości kształtowania propriocepcji, równowagi, koordynacji oraz centralnego napięcia mięśniowego w porównaniu ze standardowym, statycznym sprzętem. Nie bez znaczenie pozostaje budząca się w ćwiczącym chęć rywalizacji i ujarzmienia burzliwej wody, co skutkuje podniesieniem atrakcyjności treningu oraz dobrą zabawą. Opisywane reakcje dotyczą zarówno osób początkujących jak i zaawansowanych, co dodatkowo podnosi przystępność produktu. Zauważono zróżnicowany, indywidualny okres przystosowawczy do warunków treningu każdej z grup.

Przeznaczenie produktu znajduje wszechstronne zastosowanie wśród przygotowania motorycznego do uprawiania wszelkich dyscyplin sportowych, zarówno na szczeblu amatorskim, jak i zawodniczym. Trening przy użyciu produktów Kamagon, Aquabag Bullet, Aqua Sloshball zdaje się być pomocny przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego, uprawianiem łyżwiarstwa, lekkoatletyki, sportów walki czy choćby biegu.

Ode mnie 10/10. Szczerze polecam!

Marcin Ciesielski 
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego II Wydziału Lekarskiego na kierunku Fizjoterapia i licznych szkoleń podyplomowych. Posiada międzynarodowe uprawnienia instruktora kulturystyki oraz trenera personalnego. Specjalizuje się w treningu medycznym, usprawnianiu po kontuzjach i urazach oraz w przygotowaniu motorycznym we wszelkich dyscyplinach sportowych. Od kilkunastu lat zajmuje się również dietetyką oraz suplementacją.

jarek cibor______________________________

Zarówno Kamagon, Aquabag Bullet jak i Sloshball mogą być dobrym przyborem treningowym dla osób, które wyczerpały już możliwości treningowe z wolnymi (stabilnymi) obciążeniami, takimi, jak sztangi, hantle, piłki lekarskie czy kettlebells.

Tym samym mogą posłużyć osobom zaawansowanym w treningu, jednak raczej nie są przeznaczone dla początkujących o niewielkiej sprawności fizycznej. Przybory te mogą służyć głównie do treningu funkcjonalnego, gdyż wzmacniają mięśnie środka, poprawiają stabilizację i równowagę całego ciała oraz poszczególnych stawów.

Ja korzystam z tych przyborów do pracy z zawodnikiem piłki nożnej po kontuzji więzadeł kolana, dzięki czemu jego trening jest dużo bardziej efektywny. Niestabilność tych obciążeń jest możliwa dzięki przemieszczającemu się w środku płynowi (wodzie). Poruszająca się w piłce woda sprawia, że środek ciężkości piłki również się zmienia. Niestabilna piłka czy wałek sprawia, że cały układ ciało-piłka jest również niestabilny i wytrącany z równowagi, co zmusza zawodnika do większej pracy.

Zaletą tego sprzętu jest jego dostępność w różnych rozmiarach i możliwość napełnienia go różną ilością wody, co umożliwia nam stopniowanie trudności treningu, robienia progresu lub regresu. Pewnym niedopracowaniem były dla mnie jedynie uchwyty, ponieważ były nieergonomiczne i nieregulowane w Aquabag Bullet.

Jarosław Cibor 
Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na Wydziale Rehabilitacji, instruktor kulturystyki. Uczestniczył w wielu kursach doszkalających. Fizjoterapia to jego zawód, a kulturystyka i fitness — pasja. W codziennej pracy łączy wiedzę z obu tych profesji, co pozwala mu przeprowadzić skuteczniejszą terapię i interesujący trening.

______________________________dawid

Kamagon Ball, Sloshball i Aquabag to przyrządy służące do tzw. treningu funkcjonalnego. Pomagają w utrzymaniu sprawności ogólnej, usprawnieniu koordynacji oraz przy pracy nad siłą i wytrzymałością. W środku wymienionych urządzeń znajduje się woda, dzięki której podczas ćwiczeń środek ciężkości jest ruchomy. Jest to świetna i skuteczna zabawa, którą wykorzystuję podczas treningów personalnych; cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników, którzy mieli okazję ją wypróbować.

Dawid Kowieski 
Trener personalny oraz licencjonowany Instruktor Sportu ze specjalnością kulturystyka. W latach 2008-2012 trenował kick-boxing z elementami Muay Thai, odnosząc dobre wyniki na zawodach amatorskich.

Sesja zrealizowana w Oxygen Fitness & Wellness Club
ul. Gierdziejewskiego 7, Warszawa Ursus
www.oxygenfitness.pl

 

 

Lena

Nieustanny obserwator i eksplorator. ;-)