fbpx

Superfoods na każdą kieszeń

Czy wiesz, że obecnie warzywa i owoce zawierają do 90% mniej witamin i minerałów niż jeszcze 50 lat temu? Taki stan rzeczy spowodowany jest przez wyjałowioną glebę, stosowanie na szeroka skalę nawozów oraz środków owadobójczych, a także uprawianie roślin w szklarniach. Zawartość składników odżywczych jest dodatkowo zmniejszana poprzez ścinanie niedojrzałych roślin oraz ich długie magazynowanie.

Czytaj dalej...

Wysiłek fizyczny a sposób odżywiania

Zapewne wiesz, że rekreacyjna aktywność fizyczna to kluczowy punkt w utrzymaniu dobrej kondycji, dobrego samopoczucia i sił witalnych. Zapewne wiesz również, że właściwe odżywianie to gwarancja utrzymania zdrowia – ale czy zastanawiałeś się kiedyś, czy warto dopasować swój jadłospis do tego, jaki rodzaj wysiłku fizycznego uprawiasz na co dzień?

Czytaj dalej...

Trening na ratunek plecom cz. 3 – wykorzystanie dodatkowych sprzętów w zajęciach zdrowy kręgosłup

W dzisiejszym artykule przedstawię Ci kilka ćwiczeń wykorzystujących dodatkowe sprzęty. Będzie to roller (czyli długi, piankowy wałek) oraz easy ball (czyli niewielka, miękka piłka). Są to moje ulubione pomoce, które bardzo często wykorzystuję prowadząc zajęcia grupowe. Jeśli nie posiadasz ich w swoim domu – na pewno znajdziesz je na sali w klubie fitness.

Czytaj dalej...

Zacznij ćwiczyć Mobility!

Mobility, którego nieodłącznym elementem jest rolowanie, to najprostsza metoda umożliwiająca w dłuższej perspektywie wyeliminowanie różnych rodzajów bólu. Jest to również forma aktywności o działaniu prewencyjnym, a także sposób regeneracji mięśni po treningu oraz okołotreningowo.

Czytaj dalej...

Żeby zostać Mistrzem – musisz trenować jak Mistrzowie!

Razem z Krzysztofem Bajerą, trenerem i zawodnikiem, trzykrotnym Mistrzem Polski Street Lifting, Mistrzem Polski Kettlebell Hardstyle PRO, złotym Medalistą Debiutów w Trójboju Siłowym, stworzyliśmy serię poświęconą treningowi siłowemu z wolnymi ciężarami. Zebraliśmy dla Was szereg wskazówek, o których być może jeszcze nie słyszeliście – lub słyszeliście, ale dotąd nie czuliście się na tyle pewnie, aby wdrożyć je do swojego treningu. Teraz pod czujnym okiem Mistrza możesz więcej!

Czytaj dalej...

Najnowsze artykuły na naszym blogu