fbpx

BOSU (akronim od „Both Sides Up”) to uniwersalne akcesorium służące jednocześnie do ćwiczenia równowagi, szybkiego rozwoju czucia głębokiego (tzw. propriocepcji), wzmocnienia neutralnego ustawienia kręgosłupa, stabilizacji tułowia, poprawy ogólnej koordynacji ruchowej, umiejętności motorycznych oraz kształtowania sylwetki.

To wielozadaniowe urządzenie symuluje ruchy pojawiające się w różnych dyscyplinach sportu, co czyni je niezwykle wszechstronnym przyrządem dającym niemal nieograniczone możliwości.

Historia

David Weck, twórca BOSU, już jako nastolatek przeczesywał mikrofilmy w lokalnych bibliotekach w poszukiwaniu innowacyjnych i inspirujących form treningu oraz nowinek ze świata sportu.

Zafascynowany zjawiskami oburęczności, równowagi i współpracy obu półkul mózgowych, poświęcił lata na pogłębianie swojej wiedzy, nawiązywanie kontaktów i własną aktywność fizyczną. Rezultatem tego głodu wiedzy i chęci stworzenia własnego sprzętu fitness stało się zaprojektowanie i powołanie do życia BOSU.

Innowacyjność

bosu produkt

BOSU to dwustronny przyrząd będący rodzajem połączenia stepu i piłki. Dzięki temu można ćwiczyć zarówno przy użyciu kilku urządzeń, jak i we wszystkich pozycjach i ułożeniach ciała.

BOSU sprawdza się znakomicie przy ćwiczeniach statycznych, dynamicznych i poprawiających balans ciała; może być z powodzeniem używany w treningach rekreacyjnym, kondycyjnym, rozciągającym, równoważnym czy obwodowym. Nadaje się też doskonale do rehabilitacji.

Obie strony BOSU — zarówno niebieska (miękka, elastyczna i wypukła), jak i czarna (płaska, stabilna i twarda) są przeznaczone do treningu. Niebieska strona to pneumatyczny i dynamiczny balon, który ugina się  przy każdym ruchu ćwiczącego i nadaje się znakomicie do ćwiczeń równoważnych, a także ćwiczeń brzucha, mięśni rąk, nóg i rozciągania. Jeśli obrócimy piłkę miękką częścią do spodu (w tym celu wbudowano dwie, ukryte rączki), możemy uzyskać przyrząd do wykonywania utrudnionych pompek, squatów czy balansów. Treningi grupowe z zastosowaniem BOSU spisują się tez znakomicie w aspekcie psychologicznym: wspaniale integrują uczestników i angażują ich niezależnie od przedziału wiekowego i stopnia wytrenowania.

Rodzina Bosu

ekspertfitness.com, jako oficjalny dystrybutor BOSU, oferuje nie tylko BOSU do użytku komercyjnego, w które wyposaża sale fitness, strefy treningu funkcjonalnego, studia, kluby sportowe i gabinety rehabilitacji, ale posiada w swojej ofercie także linię BOSU HOME, która spełnia oczekiwania każdego użytkownika indywidualnego. Stojaki, stacje BOSU oraz BOSU powerstax dopełniają naszą ofertę, zwiększając jednocześnie funkcjonalność i różnorodność zastosowań BOSU. Wszystkie te urządzenia cieszą się olbrzymią popularnością zarówno wśród bywalców klubów fitness i miłośników treningu grupowego, jak i przez zwolenników treningu personalnego czy ćwiczeń w domowym zaciszu.

Akcesoria BOSU są tak popularne głównie z uwagi na element różnorodności i kreatywności, który wprowadzają do treningu, oraz na mnogość zastosowań łączących w sobie budowanie siły mięśniowej i doskonalenie specyficznych umiejętności sportowych.

Trening z zastosowaniem BOSU to nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni i niesamowite wyzwanie dla równowagi; to wachlarz ćwiczeń na balans, wytrzymałość, wzmocnienie mięśni, gibkość i napięcie mięśni środka oraz, przede wszystkim, gwarancja radości dla ćwiczących.