fbpx

nasze csr

Smart. Brave. Independent... & Responsible.

Wspieramy tych, których możemy. Nie ignorujemy tego, co dzieje się wokół. Jesteśmy odpowiedzialni!

Branża, w której działamy, jest wyjątkowa. To branża skupiająca tych, których codzienne zmagania to dążenie do bycia lepszym, niż dnia poprzedniego. Sala treningowa buduje silne ciała i charaktery, a w ekspertfitness.com naszej wypracowanej siły używamy do tego, aby pomagać i aktywizować innych. Dlatego regularnie podejmujemy działania na rzecz zarówno naszego bezpośredniego, ale i dalszego otoczenia. Dowiedz się, co robimy!

  1.    eliminujemy ftalany ze sprzętu marki tiguar

W trosce o Wasze zdrowie pod koniec 2018 roku zaczęliśmy stopniowo wycofywać ftalany z produkcji sprzętu tiguar, zastępując je odpowiednikami niezawierającymi ftalanów. Ftalany to związki organiczne, które ze względu na swoje cenne właściwości zmiękczające są powszechnie stosowane w produkcji wyrobów z PVC oraz gumy. Ich stosowanie w produktach takich jak nasze nie jest zabronione, jednak badania wykazały ich szkodliwość dla dzieci i zgodnie z Dyrektywą Komisji Europejskiej użycie ftalanów w produkcji zabawek i artykułów pielęgnacyjnych zostało zabronione. Nie czekając na kolejny ruch Unii Europejskiej sami eliminujemy użycie ftalanów z produkcji sprzętu tiguar.

  2.    wspieramy fundację Poland Business Run wraz z założonym przez nią Centrum Rehabilitacji „Znowu w biegu”

Zostaliśmy partnerem 9. edycji ogólnopolskiego charytatywnego biegu Poland Business Run, którego celem jest zbiórka środków na pomoc osobom z niepełnosprawnościami ruchu. Nasze wsparcie obejmowało przekazanie sprzętu na cele promocji biegu, wsparcie finansowe oraz przekazanie sprzętu do Centrum Rehabilitacji, które codziennie pomaga osobom po amputacjach w powrocie do sprawności.

  3.    zostaliśmy sponsorem nagród dla wielu ważnych inicjatyw, w tym w Plebiscycie „Trener Roku 2020 ONLINE”

Włączamy się w ważne, branżowe inicjatywy oferując nasze zasoby. Wsparliśmy sprzętowo także zawodniczki łódzkiej kobiecej drużyny plażowej piłki nożnej – Grembach Łódź, a także Aleksandrę Gromadowską i Monikę Brzostek – reprezentantki Polski w siatkówce plażowej.

  4.    prowadzimy cykl artykułów „Zacznij ćwiczyć z tiguar!” skierowany głównie do osób nieposiadających doświadczenia lub początkujących w tematyce prowadzenia aktywnego, zdrowego stylu życia

W 2020 razem z zespołem naszych ekspertów – trenerów i specjalistów działających w wielu obszarach branży fitness – rozpoczęliśmy cykl artykułów „Zacznij ćwiczyć z tiguar!″, w ramach którego dzielimy się wiedzą, zachęcamy osoby dotąd nieaktywne do zmiany swojego stylu życia i objaśniamy osobom początkującym wiele kwestii związanych z trenowaniem i zdrowym odżywianiem. Za pośrednictwem naszego bloga porządkujemy niezbędną wiedzę, nie pozwalając czytelnikom zgubić się w gąszczu informacji. Wszystko po to, aby zwiększać społeczną świadomość dotyczącą wagi aktywności fizycznej w życiu każdego z nas oraz pomagać w obraniu indywidualnej dla każdego formy realizowania potrzeby ruchu.

  5.    w obliczu pandemii koronawirusa uruchomiliśmy program wsparcia dla klubów oraz trenerów i instruktorów

W marcu 2020, wraz z zamknięciem branży fitness spowodowanym pandemią koronawirusa i znalezieniem się wielu z naszych przyjaciół, znajomych i klientów w trudnej sytuacji zawodowej, zapoczątkowaliśmy program wsparcia dla klubów, trenerów i instruktorów, którzy od tego momentu mogą pośredniczyć w sprzedaży naszego sprzętu, oferując go swoim klientom i znajomym zmuszonym w związku z lockdown'em pozostać i trenować w domu. Określoną część wpływów z każdej takiej sprzedaży przeznaczaliśmy i do dziś przeznaczamy klubom, instruktorom i trenerom, którzy zdecydowali się dołączyć do naszego programu.

  6.    ufundowaliśmy maseczki dla łódzkich szpitali

W kwietniu 2020 dołączyliśmy do zbiórki na rzecz zakupu maseczek dla łódzkich szpitali. Maseczki trafiły do Szpitala im. Korczaka, Szpitala im. M. Kopernika (Pododdział Onkologiczny), Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji (Łagiewniki), Szpitala im. M. Konopnickiej, Szpitala im. Jonschera oraz do Centrum Medycznego im. dr L. Rydygiera.